Banki na Facebook 7005598563_3d2129a7ec_b

Opublikowane 3 kwietnia 2013 | przez Outbox Research

Login do Facebooka zamiast numeru konta bankowego?

Jeszcze w tym roku Krajowa Izba Rozliczeniowa chce uprościć system kont bankowych. Być może już wkrótce zamiast numeru konta, będziemy podawać kontrahentowi tylko login do Facebooka.

Instytucja, zarządzająca między innymi systemem rozliczeń ELIXIR, nie zdradza szczegółowych planów rozwoju, ale mówi się o całkowicie zunifikowanej metodzie elektronicznego transferu pieniędzy. Chociaż numery kont ciągle mają być głównym elementem przelewów, to KIR chce przydzielić do numeru konta bankowego numer telefonu jego właściciela, adres e-mail, a nawet loginy do kont społecznościowych. Można się spodziewać, że tu prym będzie wieść najbardziej popularny serwis w kraju – Facebook.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, o ile oczywiście zostanie zaadaptowane przez wiele banków, nie będzie trzeba zapisywać numerów kont bankowych – wystarczy jeden z innych sposobów identyfikacji kontrahenta, np. ten społecznościowy.

Warto w tym miejscu jednak wspomnieć o bezpieczeństwie tej metody, gdzie ze względu na brak sum kontrolnych takich środków identyfikacji jak adres e-mail i nazwa profilu na Facebooku, mogą występować pomyłki. Należałoby więc wprowadzić dodatkową metodę uwierzytelniania.

źródło: Forbes

fot.  denharsh/Flickr

Tags: , ,


O autorze

Outbox Research

to dział badań nad trendami rynkowymi firmy Outbox, największego integratora CRM w Polsce i Europie Centralnej. Nasz zespół składa się z ponad 200 specjalistów CRM, którzy wdrożyli rozwiązania dla 40 000 użytkowników na całym świecie. Outbox posiada biura w Warszawie, Londynie, Paryżu, Pradze i Dusseldorfie. Wśród naszych partnerów technologicznych znajdują się m.in. Microsoft, Oracle, IBM, Salesforce, Applause, hybris, Metastorm czy FICO. Zostaliśmy sklasyfikowani na 3. miejscu rankingu Computerworld TOP200 wśród firm wdrażających oprogramowanie.Do góry ↑