CRM dla Miast dsc_0516

Opublikowane 10 marca 2013 | przez Outbox Research

Na cyfryzacji urzędów zyskają wszyscy – zwłaszcza mieszkańcy

Wszyscy moglibyśmy długo opowiadać o naszych problemach w kontaktach z administracją publiczną. Lekiem na całe zło wydaje się być informatyzacja urzędów.

Wizyta w takim miejscu jak urząd skarbowy już sama w sobie jest stresująca, tymczasem w kontaktach z administracją osobiste stawiennictwo jest wymogiem, który może być odbierany jako niewygodny. Oczywiście są sprawy, w których taka obecność pozostanie wymagana jeszcze przez dłuższy czas, np. ze względu na konieczność złożenia podpisu, ale są też takie, które z powodzeniem mogłyby zostać załatwione, a przynajmniej zainicjowane, zdalnie tzn. telefonicznie, czy przez Internet.

Z pewnością możliwe jest zdalne zasięganie opinii mieszkańców, czy informowanie ich o postępach rozmaitych spraw i projektów. Jak usprawnić pracę administracji, a jednocześnie podnieść satysfakcję obsługiwanych mieszkańców, czy interesantów? O tym dowiesz się z lektury raportu Outbox Research.

Prekursorem w niesieniu swoim mieszkańcom wygody korzystania z administracji publicznej chce być Wrocław, który wdraża nowoczesne rozwiązania IT w swoich urzędach. - Dzięki zastosowaniu Microsoft Dynamics CRM każdy użytkownik w Urzędzie Miejskim Wrocławia będzie mógł zwiększyć efektywność oraz satysfakcję i poziom obsługi klienta, korzystając z rozwiązania łatwego w użyciu, modyfikacji i konserwacji – twierdzi Piotr Piskorz, dyrektor Centrum Rozwiązań Microsoft Outbox.

 

fot. freshoo.com / photo on flickr

Tags: ,


O autorze

Outbox Research

to dział badań nad trendami rynkowymi firmy Outbox, największego integratora CRM w Polsce i Europie Centralnej. Nasz zespół składa się z ponad 200 specjalistów CRM, którzy wdrożyli rozwiązania dla 40 000 użytkowników na całym świecie. Outbox posiada biura w Warszawie, Londynie, Paryżu, Pradze i Dusseldorfie. Wśród naszych partnerów technologicznych znajdują się m.in. Microsoft, Oracle, IBM, Salesforce, Applause, hybris, Metastorm czy FICO. Zostaliśmy sklasyfikowani na 3. miejscu rankingu Computerworld TOP200 wśród firm wdrażających oprogramowanie.Do góry ↑