CRM dla Miast 01-107-1

Opublikowane 5 marca 2013 | przez Outbox Research

Case study: koszt obsługi interesanta przez Internet jest najniższy

Dzięki wprowadzeniu systemu CRM, urzędy mogą znacznie zmniejszyć koszty obsługi mieszkańca, a przecież administrowana jest finansowana przez nas, podatników.

Świetnym przykładem takiej zależności są urzędy w dzielnicach Londynu – Newham i Havering. Aby usprawnić pracę kilkuset pracowników call-center, którzy przyjmowali telefoniczne zgłoszenia interesantów, w/w ratusze wdrożyły system Microsoft Dynamics CRM. Liczba zduplikowanych zgłoszeń gwałtownie zmalała, co przełożyło się na dziesięciokrotne skrócenie czasu oczekiwania mieszkańców na przyjęcie zgłoszenia.

Untitled 3

Przeniesienie obsługi interesantów z biur gminy do kanału telefonicznego i internetowej zmniejszyło koszt obsługi jednego mieszkańca z 16-18 funtów do zaledwie 1,6 oraz 0,6 GBP odpowiednio dla obsługi telefonicznej i internetowej. O wzroście satysfakcji mieszkańców z błyskawicznej obsługi nie trzeba chyba wspominać.

W efekcie zaoszczędzono w 2011 roku aż 11 milionów funtów.

fot. Victor1558 / photo on flickr

Tags: , ,


O autorze

Outbox Research

to dział badań nad trendami rynkowymi firmy Outbox, największego integratora CRM w Polsce i Europie Centralnej. Nasz zespół składa się z ponad 200 specjalistów CRM, którzy wdrożyli rozwiązania dla 40 000 użytkowników na całym świecie. Outbox posiada biura w Warszawie, Londynie, Paryżu, Pradze i Dusseldorfie. Wśród naszych partnerów technologicznych znajdują się m.in. Microsoft, Oracle, IBM, Salesforce, Applause, hybris, Metastorm czy FICO. Zostaliśmy sklasyfikowani na 3. miejscu rankingu Computerworld TOP200 wśród firm wdrażających oprogramowanie.Do góry ↑